Forum www.theremin.fora.pl Strona Główna www.theremin.fora.pl
Jedyne forum użytkowników i sympatyków theremina po polsku
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nekro

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.theremin.fora.pl Strona Główna -> Poznajmy się
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jns




Dołączył: 26 Maj 2019
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Nie 1:54, 26 Maj 2019    Temat postu: Nekro

Witam!

To pierwszy post od około 5-ciu lat na tym forum, niemniej może kogoś obudzi powiadomienie.
Jak ma się sytuacja thereministów w Polsce obecnie? Instrumenty się kurzą się w piwnicach, czy grają? Smile

Zafascynował mnie theremin, choć nie gram, to myślę o kupnie. Robię rozeznanie i znajduję masę zmarłych linków, tak jakby w okolicach 2010 był boom na thereminy, a potem cisza.

No więc obecnie jedyną powszechną opcją jest Moog Etherwave.
- Nowy to wydatek rzędu 2000zł, na razie szukam tańszych opcji.
- Używanych brak. Znalazłem jeden, w USA.
- Większość serwisów oferuje więcej koszulek o thereminie, niż samych thereminów Very Happy
- Można zaprojektować sobie cały od nowa, ale liczenie oczek, liczenie tych całych RLC i nie wiem czego jeszcze - to sporo wiedzy, która nie jest moją pasją
- Gotowe zestawy do polutowania samemu - poznikały ze sklepów i trudno znaleźć coś poważnego, co nie jest zabawką z jedną anteną
- Open.Theremin V3 - układ oparty na Arduino, umożliwia generowanie dowolnej fali, ale generowanej w całości cyfrowo. Anteny działają tylko jako czujnik odległości, jak wskaźnik, jak myszka w kompie. Boję się o jakość tego dźwięku, najpierw porzucenie lamp, a teraz porzucenie analogowego sygnału w ogóle, ale z drugiej strony daje większe możliwości i wychodzi tanio - 90 euro za układ + 100zł za Arduino + zrobienie obudowy + nauka Arduino Very Happy

Ostatnia opcja chyba jest najbardziej sensowna...

Ale może ktoś swojego dawno nie dotykał i chciałby sprzedać? Albo ma jakiekolwiek informacje o używanym do sprzedania?


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez jns dnia Nie 1:58, 26 Maj 2019, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.theremin.fora.pl Strona Główna -> Poznajmy się Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin